Spotkanie ze sztuką

Utworzono: poniedziałek, 27 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Luwr, jedno z największych muzeów świata było tematem spotkania Francuskich klimatów 24 czerwca 2022 r.  Z ogromną przyjemnością wróciliśmy po raz kolejny do Paryża, tym razem, żeby zwiedzić wirtualnie Luwr, zachwycić się zgromadzonymi tam dziełami sztuki, porozmawiać o jego historii. Podzieliliśmy się naszymi wspomnieniami i wrażeniami z naszych osobistych wycieczek do tego muzeum.

Nie zabrakło niesamowitych historii z kradzieżami obrazów, Mony Lisy z Luwru i pięciu innych wspaniałych obrazów z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, które do dziś się nie odnalazły: Légera, Matisse’a, Braque’a, Picassa i Modiglianiego.

Krótka prezentacja o Musée de l’Orangerie – narodowym muzeum sztuki w Ogrodach Tuileries w Paryżu, które znajduje się kilka kroków od Luwru, zakończyła nasze spotkanie. W muzeum można obejrzeć przepiękne wielkoformatowe „Lilie wodne” Claude’a Moneta.


Nie zabrakło również informacji o książkach francuskich autorów, odnośników filmowych, a także muzyki. Monsieur Joël zaśpiewał dla nas słynną piosenkę "Ne me quitte pas".

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 797

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły