Dziesiąta muza

Utworzono: sobota, 03 grudzień 2022 Drukuj E-mail

 02 grudnia 2022 r. odbyły się kolejne Francuskie klimaty (czternaste w tym roku!).

To było nasze ostatnie spotkanie w 2022 roku. Poświęciliśmy je francuskiemu kinu. Rozmawialiśmy o ostatnio oglądanych filmach, wielu uczestników Francuskich klimatów przychodzi na poniedziałkowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Forum, w którym w mijającym roku można było obejrzeć wiele francuskich produkcji.

Zmierzyliśmy się z quizem filmowym, który sprawdzał naszą znajomość francuskich aktorów i aktorek, było też to doskonałe przypomnienie niektórych gwiazd kina, których nazwiska wyleciały nam z głowy. Najlepsza w quizie okazała się Madame Irena!

Sporo tytułów filmowych można wypożyczyć w naszej Mediatece, omówiliśmy wybrane. Ze zbiorów książkowych w ramach popołudnia à la française polecanymi książkami były Michała Bąka „Filmowy Paryż, czyli magia kina i miasta” oraz  nowość w zbiorach „Notre Dame: serce Paryża, dusza Francji” Agnès Poirier.

Dyskutowaliśmy o filmie „Notre Dame płonie” w reżyserii Jeana-Jacques’a Annauda.

Na zakończenie złożyliśmy sobie wzajemnie francuskie życzenia na czas świąteczny i nadchodzący nowy rok. Uczestnicy otrzymali drobny upominek w postaci świątecznych zakładek do książek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 643

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły