O Vanessie Paradis na Francuskich klimatach

Utworzono: poniedziałek, 13 marzec 2023 Drukuj E-mail

 10 marca 2023 r. odbyło się spotkanie Francuskich klimatów zatytułowane Vanessa Paradis – urodzona pod szczęśliwą gwiazdą.

W grudniu 2022 roku Vanessa Paradis, gwiazda francuskiej piosenki i filmu, świętowała swoje 50. urodziny, to wspaniała okazja, żeby poświęcić jej francuskie popołudnie. W Polsce najbardziej znana jest z piosenki „Joe le taxi” i z roli Juliette w komedii romantycznej „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie” (L'arnacoeur).

Razem odkrywaliśmy sekrety długiej kariery piosenkarki, historię powstania utworu „Joe le taxi”, który przez wiele miesięcy utrzymywał się na szczycie Top50, początki kariery aktorskiej, główną rolę w filmie „Noce blanche”. Nagrody muzyczne, filmowe, kontrakt z Chanel.

Rozmawialiśmy o niezwykłym darze artystki do współpracy, do jej drugiego albumu wszystkie teksty piosenek napisał sam Serge Gainsbourg, Benjamin Biolay wysłał jej cały „bukiet (pięknych) piosenek”, Jeanne Moreau mówiła, że ma do niej słabość, a Alain Delon, że ona ma to coś, „elle a le don”.

Vanessa Paradis rozpoczęła swoją karierę w wieku 14 lat, do dziś piosenkarka i aktorka nie miała żadnej przerwy w działalności artystycznej.

Oczywiście nie zapomnieliśmy też o przedstawieniu ciekawostek z życia prywatnego, nie ma ich jednak wiele, ponieważ gwiazda chroni swoje życie prywatne. Dziś jest szczęśliwą żoną pisarza, reżysera i scenarzysty Samuela Benchetrit. Aktualnie gra w teatrze w sztuce „Maman”.

Dziękujemy bardzo Gabrieli Salej za wykonanie portretu Vanessy Paradis, który wykorzystaliśmy na plakcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 82

Popularne artykuły