Archi-przygody w bibliotece

Utworzono: poniedziałek, 06 marzec 2023 Drukuj E-mail

 

Miło nam poinformować, że nasza placówka zakwalifikowała się do udziału w programie edukacji architektonicznej dla dzieci “Archi-przygody” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Informacja o naborze do projektu umieszczona została TUTAJ.

ARCHI-PRZYGODY to program stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie pojęcia architektura, a także wprowadzającej w kulturę życia.

Podczas zajęć dzieci poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonają się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznają się ze sztuką budowania.

Główne założenia programu skupiają się wokół: sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.

 

 archi

 

 

 

Odsłony: 79

Popularne artykuły