Wycieczka integracyjna do Zamku Kliczków

Utworzono: czwartek, 04 maj 2023 Drukuj E-mail

 W sobotę, młodzież z Ukrainy uczestnicząca w Projekcie „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy”, udała się na wycieczkę do Zamku Kliczków. Dołączyła do nas młodzież, która uczestniczy w Projekcie u naszego czeskiego Partnera DDM Smetanka.

Zwiedzanie Zamku Kliczków rozpoczęliśmy z Panią przewodnik, która poznała nas z bardzo ciekawą historią Zamku oraz zaprowadziła do mniej znanych lub zwyczajowo zamkniętych pomieszczeń. We wnętrzu zachowały się wspaniale odrestaurowane miejsca, między innymi Sala Dworska, Biblioteka, Sala Kominkowa z imponującym piecem oraz Sala Teatralna. W Zamku, czekał na nas również iście królewski obiad.

Pomimo deszczowej pogody zwiedziliśmy również najstarszy cmentarz dla koni oraz teren Folwarku Książęcego.

Najciekawszym i najbardziej wyczekiwaniem punktem wycieczki było poszukiwanie skarbu. Młodzież dzielnie rozwiązywała zagadki i z łatwością dotarła do upragnionego celu. Wyjazd zakończyliśmy w sklepiku z pamiątkami.

To nie był koniec atrakcji dla naszych przyjaciół z Czech. Przed wyjazdem do Zamku Kliczków zwiedzili naszą bibliotekę, natomiast po zakończeniu wycieczki, przeszli się ulicami Bolesławca podziwiając uroki miasta.

To była wspaniała przygoda! Na pewno jeszcze ją powtórzymy!

Serdecznie podziękowania dla Pana Wiktora Raczkiewicza - członka bolesławieckiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, za tłumaczenie zwiedzania na język ukraiński.

Wyjazd integracyjny do Zamku Kliczków odbył się dzięki udziałowi w Projekcie „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy” Nr 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091139, w ramach programu Erasmus+.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 127

Popularne artykuły