Spotkanie z Katarzyną Groniec

Utworzono: sobota, 16 maj 2026 Drukuj E-mail

Spotkanie autorskie z Katarzyną Groniec było wyjątkowym zwieńczeniem 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Artystka – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki oraz autorka nominowanej do najważniejszych nagród literackich książki „Kundle” – opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach towarzyszących pisaniu oraz o literackich planach na przyszłość.

„Kundle” to debiut literacki Katarzyny Groniec, opowiadający historię mieszkańców małego śląskiego miasta, w którym splatają się losy różnych społeczności. Ta niezwykła miejscowość staje się za sprawą autorki mikrokosmosem pełnym różnorodności, pamięci i emocji. Książka została okrzyknięta brawurowym debiutem literackim, a autorka otrzymała za nią Nagrodę Specjalną im. Witolda Gombrowicza oraz nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada.

Dziękujemy Katarzynie Groniec za niezwykle inspirujące spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za obecność.

Dziękujemy Bernardowi Łętowskiemu za udostępnienie zdjęć.

Spotkanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Odsłony: 189

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 458 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły