Spotkanie z Katarzyną Groniec
Spotkanie autorskie z Katarzyną Groniec było wyjątkowym zwieńczeniem 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Artystka – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki oraz autorka nominowanej do najważniejszych nagród literackich książki „Kundle” – opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach towarzyszących pisaniu oraz o literackich planach na przyszłość.
„Kundle” to debiut literacki Katarzyny Groniec, opowiadający historię mieszkańców małego śląskiego miasta, w którym splatają się losy różnych społeczności. Ta niezwykła miejscowość staje się za sprawą autorki mikrokosmosem pełnym różnorodności, pamięci i emocji. Książka została okrzyknięta brawurowym debiutem literackim, a autorka otrzymała za nią Nagrodę Specjalną im. Witolda Gombrowicza oraz nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada.
Dziękujemy Katarzynie Groniec za niezwykle inspirujące spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za obecność.
Dziękujemy Bernardowi Łętowskiemu za udostępnienie zdjęć.
Spotkanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec.
Galeria zdjęć z wydarzenia:
Odsłony: 189











