„Coś miękkiego, coś praktycznego” czyli latający dywan Sindbada – recyklingowe ferie – coś z niczego

Utworzono: poniedziałek, 03 marzec 2014

„Coś miękkiego, coś praktycznego" czyli dywan Sindbada to bardzo dobry sposób na domowy recykling.

„Guzik mnie obchodzi" – oryginalne kompozycje

Utworzono: poniedziałek, 03 marzec 2014

Bohaterem czwartkowych, feryjnych zabaw w bibliotece był niewielki przedmiot - z reguły okrągły lub kształtem zbliżony do koła, wykonany z twardego materiału, czasem obciągany tkaniną lub skórą, z 2 lub 4 otworami albo uszkiem umożliwiającym jego przyszycie, służący do zapinania odzieży czyli GUZIK.

„Ja, kobieta…” – wystawa prac uczestników warsztatów malarskich UTW – Galeria „Format”

Utworzono: wtorek, 08 kwiecień 2014

Grupa warsztatów malarskich funkcjonuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bolesławcu już od 6 lat. Prowadzi je Katarzyna Sas, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

„Magiczna księga” – spektakl teatralny – Galeria „Format”

Utworzono: środa, 07 maj 2014

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja 2014 – zaprosiliśmy naszych młodych czytelników na spektakl pt. „Magiczna Księga" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyki i Edukacji MASKA z Krakowa.

„Oryginalna koszulka ze spranego podkoszulka"

Utworzono: piątek, 21 luty 2014

Każdy z nas ma w szafie bluzy, bluzki lub podkoszulki, których nie lubimy, które nam się znudziły, lub po prostu są już znoszone.

„Papież, który pozostał człowiekiem” – Galeria „Format”

Utworzono: niedziela, 27 kwiecień 2014

W nawiązaniu do bliskiej kanonizacji bł. Jana Pawła II – przedstawiona została prezentacja multimedialna, która przypomniała postać Karola Wojtyły, jego życie, twórczość i drogę do Watykanu.

„Uwalniamy Dżina, uwalniamy wyobraźnię” – recyklingowe ferie – coś z niczego

Utworzono: poniedziałek, 03 marzec 2014

Czytając ciekawe historie często wyobrażamy sobie jak mogliby wyglądać ich bohaterowie.

„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – Zimowe bajki

Utworzono: piątek, 06 luty 2015

„Dziewczynka z zapałkami" J. Ch. Andersena zapoczątkowała „Paradę bajek" – projekt edukacyjny organizowany we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, a skierowany do uczniów starszych.

„Witajcie w naszej bajce” - „Księżniczka na ziarnku grochu”

Utworzono: piątek, 07 luty 2014

Był sobie książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka. Jeździł więc po świecie, żeby znaleźć prawdziwą księżniczkę, ale gdy tylko jakąś znalazł, okazywało się, że ma jakieś "ale".