Jan Bancewicz - rysunek - Galeria "Format"

Utworzono: czwartek, 15 luty 2007 Drukuj E-mail

Jan Bancewicz

Urodził się w 1933 roku w Saint-Denis (Francja)

W roku 1955 ukończył pięcioletnie Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Pracował jako grafik w zakładach przemysłowych w Jeleniej Górze, później był instruktorem sztuk plastycznych w domach kultury.

Bierze udział w konkursach zajmując wiodące miejsca i uzyskując wyróżnienia. Eksponuje swoje prace zarówno na wystawach zbiorowych, indywidualnych, jak również na przeglądach sztuki nieprofesjonalnej. Poczynając od roku 1958 do chwili obecnej ma na koncie ponad trzydzieści wystaw. Jego prace można znaleźć w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą - w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii.

Od 1998 roku możemy je również oglądać w "Izbie Rękodzieła" w Przejęsławiu, którą zorganizował wraz z żoną (Pani Teresa jest także plastykiem). Państwo Bancewiczowie prezentują w tej jedynej prywatnej galerii w gminie Osiecznica swój bogaty dorobek artystyczny. Spotkamy tu malarstwo, rzeźbę, grafikę, tkaninę dekoracyjną a dodatkową atrakcję stanowi muzealny kącik "staroci".

W dziesięcioletniej historii naszej Galerii "Format" mamy przyjemność gościć Artystę już po raz czwarty. Tym razem jest to wystawa rysunku. Obejmuje cztery cykle: *schyłek architektury wiejskiej - drewnianej, *Kalisz i okolice, *Nad Bałtykiem, *Bolesławiec.

Odsłony: 3281