Elżbieta Śnieżkowska-Bielak – spotkanie autorskie – Galeria „Format”

Utworzono: wtorek, 27 marzec 2007 Drukuj E-mail

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak jest poetką, pisarką, autorką adaptacji baśni klasyków.

Należy do Związku Literatów Polskich. Twierdzi, że twórczość literacka jest jej pasją i odpoczynkiem duchowym, bez niej nie umiałaby żyć.

Mieszka w Gryfowie Śląskim. Przez 30 lat była nauczycielką języka polskiego. Z doświadczeń dydaktycznych zaczerpnęła pomysł do napisania popularnej książki, stanowiącej pomoc w nauczaniu ortografii i gramatyki, przeznaczonej dla uczniów klas początkowych, pt. „Językowy zawrót głowy”.

Spotkanie z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 5 było interesującym wydarzeniem dla obu stron. Pisarka opowiadała o sobie, swojej twórczości. Zaczęła pisać kiedy miała dziewięć lat, a więc tyle samo co jej słuchacze. Chciała również jak najwięcej dowiedzieć się o dzieciach. Czy może też próbują swoich sił na niwie literackiej ? Jakie mają marzenia ? To nie był monolog ale rozmowa przeplatana wierszami i bajkami czytanymi przez Autorkę, utworami które wcześniej zresztą wybierane były większością głosów.

Dzieci ośmielone takim bezpośrednim kontaktem wypowiadały się chętnie i ciekawie. Znalazły się nawet dwie odważne dziewczynki, które zaprezentowały swoje wiersze. Młodzi dziennikarze – redaktorzy gazetki szkolnej „Cztery Pory Roku” - mieli również okazję przeprowadzić wywiad z Pisarką. Dodatkową atrakcję wprowadziło losowanie książek, które ze specjalnymi dedykacjami powędrowały do szczęśliwych wybrańców.

A na zakończenie były piękne podziękowania, kwiaty dla znamienitego gościa no i oczywiście autografy dla wszystkich uczestników spotkania.

Odsłony: 2346