Magda Konieczna i Jej Uczniowe - wystawa w Galerii "FORMAT"

Utworzono: piątek, 17 luty 2006 Drukuj E-mail

MAGDALENA KONIECZNA
Bolesławianka. Urodziła się w 1975 roku.

Absolwentka Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom uzyskała w pracowni grafiki warsztatowej w 1999 roku. W 2002 ukończyła studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i public relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią.

Jest instruktorem sztuk plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Uczy swoich podopiecznych najróżnorodniejszych technik plastycznych, a przede wszystkim kształtuje wrażliwość odbioru drugiego człowieka - jako najistotniejszej cząsteczki otaczającego nas świata.

Budzi świadomość oczywistości - ulotnych, ale bardzo ważnych spraw. Pyta siebie i młodych twórców: "Patrzymy, ale czy naprawdę widzimy? Słyszymy, ale czy słuchamy? Czy jesteśmy aktywni?

Okrągła "czterdziestka" wychowanków Magdaleny Koniecznej może z całą pewnością odpowiedzieć twierdząco na te pytania - poczynając od najmłodszych z grupy przedszkolnej poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych po licealistów. Ich indywidualność przybiera rozmaite, ciekawe i przebogate formy wyrazu artystycznego.

Rozwijają swe uzdolnienia w ramach Pracowni Tkaniny i Malarstwa oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej i Rysunku. Oprócz tradycyjnych technik malarskich (tempera,akwarela, pastel) poznają nowe: batik, patchwork, nadruk na tkaninie. W zakresie grafiki tworzą linoryt, gipsoryt, wkraczają w tajniki druku płaskiego i wklęsłego, podstaw kompozycji i projektowania. Wykonują również grafikę użytkową: ex libris, plakat, ilustrację, formy reklamowe.

Na wystawie swoje prace prezentują:

Nadia Długoszewska, lat 5
Anna Butlak, lat 18
Wawrzyniec Oliwa, lat 6

Wybrane prace

Zapraszamy do obejrzenia całej ekspozycji !
Wernisaż