Wyniki Konkursu "Opisujemy Fotografie Powojennego Bolesławca" - uroczystość wręczenia nagród

Utworzono: czwartek, 05 maj 2005 Drukuj E-mail

Jury, biorąc pod uwagę liczbę złożonych prac i znaczną rozpiętość wiekową, postanowiło wyodrębnić 2 kategorie: dorosłych wraz z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół podstawowych. Kryteria oceny były jednak identyczne.

Klasyfikacja w grupie pierwszej:
  • 1 miejsce - Tomasz Kozłowski z liczbą 50,5 punktu
  • 2 - Małgorzata Duru
  • 3 - Natalia Król (uczennica II LO)
    W grupie drugiej zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1:
  • 1 miejsce - Szymon Gryń z liczbą 51 punktów
  • 2 - Maciej Wieczorek
  • 3 - Michał Parczewski

Komisja Konkursowa podkreśliła wysoki poziom wiedzy uczestników.

Zwycięzcy i wyróżnieni przyjęli nagrody z rąk Prezydenta Miasta Piotra Romana.

Szczególne podziękowanie skierowano pod adresem Aleksandry Skorupy-Kornosz, córki Alojzego Skorupy, fotografika, dzięki któremu kolekcja zdjęć powojennego Bolesławca znalazła się w zbiorach Biblioteki.

Słowa uznania odebrał również Dariusz Kunaszko, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej Nr 1.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Konkursu.

GRATULACJE dla zwycięzców !