Marek Hołda - Malarstwo - wystawa w "Galerii Format"

Utworzono: środa, 29 czerwiec 2005 Drukuj E-mail

Marek Hołda urodził się 25 kwietnia 1956 roku. Mieszka i maluje w Miechowie.

Preferuje tradycyjne malarstwo sztalugowe. Najczęstszymi motywami jego prac są: architektura i scenki rodzajowe z Miechowszczyzny. Maluje zarówno pejzaże, jak i sceny batalistyczne.

Jednak największą jego fascynacją są konie - te ożywające dzięki wyobraźni Artysty w tworzonych obrazach i te istniejące naprawdę. Wielki miłośnik koni i jeździectwa - jest też związany z końmi zawodowo jako instruktor jeździectwa w Stadninie Koni w Udorzu. Marek Hołda jest twórcą utalentowanym i niezwykle pracowitym. Ma na swoim koncie imponujący dorobek - ponad tysiąc płócien.

Rozpoczynał karierę pod kierunkiem swego przyjaciela - malarza Romana Breitenwalda. Stale doskonali swój warsztat artystyczny, uzupełniając go rzetelną wiedzą historyczną - studiami nad kulturą materialną danej epoki, bronią, mundurem, obyczajowością. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich.

Marek Hołda rozmiłowany w historii rodzimego regionu z zainteresowaniem odkrył dzieje naszego miasta, co przyniosło efekt w postaci urokliwych bolesławieckich reminiscencji

Na wernisażu ...