„Zamki i twierdze Dolnego Śląska” – wystawa pokonkursowa – Galeria „Format”

Utworzono: wtorek, 28 październik 2008

Ogłoszony przed wakacjami konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nasz region słynie z bogactwa zabytków. Szczególną dumą Dolnego Śląska jest łańcuch twierdz zbudowanych przez książąt piastowskich. Zabytki te to żywa lekcja historii o kulturze rycerskiej, dawnym prawodawstwie i stylach architektonicznych. Zachęcaliśmy dzieci i młodzież, która w czasie wakacji miała okazje zwiedzać te ciekawe budowle do utrwalenia swoich wrażeń w formie plastycznej.

Efekt jest imponujący – wpłynęło blisko 300 prac. Jury w składzie: Stanisława Wojda-Pytlińska, Lesław Kasprzycki, pod przewodnictwem Barbary Macugi – miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

Nagrodzeni w kategorii klas 0-3:
I - Wiktoria Gęsior – MDK w Bolesławcu,
II - Karolina Czopko - SP w Trzebieniu,
III –Jakub Dyła - SP Nr 7 w Jeleniej Górze.

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Grabowska, Marcelina Michno, Zofia Reguła, Przemysław Tesarski, Paulina Kozłowska, Julia Kwiatkowska, Natalia Regińska, Wiktoria Góra, Justyna Deberny , Magdalena Dąbrowska.

Klasy 4-6:
I - Ewa Udzielak – SP Nr 1,
II - Lidia Feret - SP Nr 5,
III - Anna Zając – SP Nr 4

Przyznano 15 wyróżnień: Wiktoria Tkaczyk, Wojciech Mycek, Beata Borysiuk, Marcelina Hunc, Gabriela Chlebowska, Izabela Krestow, Justyna Janczewska, Karolina Filistyńska, Sławomir Gortych, Magdalena Janczak, Karolina Domańska, Martyna Waszak, Kamila Kamińska, Radosław Górecki, Maciej Sawin.

Gimnazja:
I - Katarzyna Wolska, Paula Moskalewicz - II Prywatne Gimnazjum,
II - Ewelina Ostrycharz – GS Nr 3,
III - Adrianna Dereszyńska - GS Nr 4

Wyróżnienia: Paulina Antoniewicz, Edyta Pławiak, Olga Sławuska, Angelika Józków.

Wszystkie prace są piękne ! Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Gratulujemy wszystkim młodym twórcom i ich opiekunom !