CodeWeek 2020. Europejski Tydzień Kodowania

Utworzono: poniedziałek, 12 październik 2020

W tym roku po raz II Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy przyłączyła  się do akcji „Europejski Tydzień Kodowania” Code Week 2020 zainicjowanej przez P. Pawła Niemca, który osobiście realizuje projekt twojrobot.pl/boleslawiec i wspiera rozwój i zainteresowania dzieci i młodzieży prowadząc systematycznie zajęcia z programowania i robotyki. Zajęcia w Bibliotece - Centrum Wiedzy będą odbyły się w tygodniu 12 do 16.10.2020 r.

Główną ideą stojącą za wydarzeniem było promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. 

I grupa wiekowa 5-6 lat

rodzaje warsztatów:

- zabawy związane z kodowaniem

- zajęcia bez elektryczności

- zajęcia z robotyki

- podstawowe pojęcia związane z programowaniem

II grupa wiekowa 7-10 lat (klasa I-III)

- podstawowe pojęcia związane z programowaniem

- programowanie wizualne/blokowe

- robotyka

 W związku z sytuacją epidemiologiczną, nie mogły odwiedzić nas wszystkie umówione grupy. Na zajęcia przybyły dzieci z prywatnych przedszkoli: Nybylandia, Bajka i Mali Odkrywcy.

Pan Paweł Niemiec z firmy twojrobot.pl/boleslawiec poprowadził ciekawe zajęcia z kodowania, gdzie materiałem kodującym byliśmy my sami. Mogliśmy również ożywiać roboty z klocków LEGO. 

CodeWeek 2020 nie straszny dla sześciolatków! Budowanie ciekawych pojazdów, programowanie i wprawianie ich w ruch... to wszystko pod okiem Pana Pawła z twojrobot.pl/boleslawiec.
Co za wrażenia a przy tym świetna zabawa! Bawiliśmy się świetnie, bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za super warsztaty!

https://codeweek.eu/view/306023/robotyka-i-programowanie  

      

codeweek 2020  codeweek 2020 2  codeweek 2020 3

 

codeweek 2020 4  codeweek 2020 5  codeweek 2020 6             

                 
    

Odsłony: 2489