Agnieszka Tyszka – spotkanie autorskie

Utworzono: poniedziałek, 27 maj 2013

Wydarzenie w ramach akcji "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"
czyli X DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

Plakat-1

 

A Tyszka
Fot. Tomasz Jakobielski

Agnieszka Tyszka jest absolwentką polonistyki, wydała kilkanaście książek. Urodziła się w Toruniu. Mieszka w Warszawie. Pracowała jako dziennikarka współpracując z pismami dla rodziców, publikowała także w czasopismach dla dzieci. Pisze również słuchowiska radiowe. Jej zabawne i pouczające bajki ukazywały się w telewizyjnej „Jedyneczce".

Dla młodszych czytelników autorka napisała m.in. książki: Siostry Pancerne i pies, Bajki na astmę, Koronkowe historie oraz serię książek o Zosi z ulicy Kociej. Za "Róże w garażu" otrzymała w 2005 roku Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

W książkach adresowanych do młodzieży - przepełnionych humorem i optymizmem - porusza wiele trudnych tematów. Pisze o samotności, nieumiejętności radzenia sobie z problemami. Lektury te bawiąc pokazują młodym czytelnikom, że dzięki pozytywnemu nastawieniu, wsparciu rodziny i przyjaciół da się je pokonać.

Książki Agnieszki Tyszki dla młodzieży: M jak dżem, Czego uszy nie widzą, Kroplówka z marzeniami, Kawa dla kota, Miłość niejedną ma minę, Miłość bez konserwantów, Wyciskacz do łez, Kredens pod Grunwaldem.

A Tyszka2

Co ma wspólnego stary kredens z bitwą pod Grunwaldem? Jak to możliwe, by czarownica mogła wysyłać mejle? Na te i wiele innych pytań znają odpowiedź czytelnicy, którzy sięgnęli po dwie najnowsze książki naszego gościa: Kredens pod Grunwaldem i Mejle na miotle. Zachęcając młodzież do ich przeczytania Agnieszka Tyszka opowiadała skąd czerpie literackie pomysły i jak zbiera materiały do swoich książek. Wplatając fakty historyczne, poprzez ciekawą fabułę zachęca do zainteresowania się naszą przeszłością, nawet tych – podobnie jak jedna z bohaterek książki – nielubiących historii.

Za namową Pani Agnieszki uczniowie spróbowali stworzyć krótkie teksty w formie dialogów w różnych konwencjach literackich, które później przedstawili w postaci scenek. Była powieść historyczna, tragedia, komedia, a nawet bajka no i oczywiście ... sporo zabawy.
Dziękujemy za sympatyczne spotkanie.

 

 

Odsłony: 4682