Tomasz Metelica „Bunt”

Utworzono: środa, 21 sierpień 2019

Już we wrześniu do rąk czytelników trafi książka Tomasza Metelicy „Bunt”.

To debiut pisarski księdza pochodzącego ze Świeradowa Zdroju, obecnie przebywającego we Włoszech. Tomasz Metelica jest jednocześnie założycielem Fundacji CorAdCor, która ma na celu  niesienie pomocy tym, którym brakuje „połowy serca” do pełnego życia. Do tej misji nawiązuje nazwa  organizacji non-profit – „cor ad cor”, co  oznacza „serce do serca”. Twórca „Buntu” postanowił przekazać Fundacji nieodpłatnie prawa autorskie do swojej książki, a dochód uzyskany ze sprzedaży pierwszego tomu (w założeniu czterotomowej powieści fantasy) zostanie przekazany na leczenie dziewięcioletniego  Kamila Kozaczuka cierpiącego na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. Chłopiec, jak wiele innych dzieci, ma swoje pasje. Oprócz piłki nożnej interesuje się literaturą. I choć jego gusta czytelnicze dopiero się kształtują, jest wielkim fanem książek o tematyce fantastycznej.

Książka już wkrótce w zbiorach naszej biblioteki.

3

Ponieważ Fundacja nie dysponuje obecnie środkami pozwalającymi na realizację opisanego przedsięwzięcia, otworzyła zbiórkę na ten cel – jest ona dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/z/bunt-media.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Fundacji CorAdCor (http://fundacjacoradcor.org/), jak również dziesięcioma pierwszymi rozdziałami powieści „Bunt” oraz opisem kulisów powstawania książki i Fundacji na blogu autora (http://xmetelica.eu)- początkującego pisarza, który, pomagając innym, zyska jedynie albo aż (cytując naszą noblistkę) „radość pisania” i pomagania. Mamy nadzieję, że miłośnicy, zwłaszcza literatury fantasy, z przyjemnością wyruszą jesiennymi wieczorami w niezwykłą podróż z tajemniczym Rafaelem oraz Mironem i jego rodziną – bohaterami powieści „Bunt”.

4

Odsłony: 3582