Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /z_zycia_biblioteki/2020/TeresaBancewiczsmier/G1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

In memoriam Pani Teresy Bancewicz

Utworzono: czwartek, 02 kwiecień 2020

W całej Polsce znana była jako królowa autostopu. My, w bibliotece, mieliśmy szczęście poznać Ją bliżej i wiemy, że w Jej życiu oprócz podróżowania były również inne ważne pasje.

W Przejęsławiu, tam gdzie mieszkała, założyła i prowadziła galerię rękodzieła, w której prezentowała prace własne oraz męża Jana. W ciepłych miesiącach pojawiało się tam wielu gości. Wśród nich byli też uczestnicy Klubu Głuchego Czytelnika działającego przy naszej bibliotece.

Do Bolesławca dojeżdżała autostopem.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki odwiedzała w celu prowadzenia zajęć tkaniny artystycznej dla grupy bolesławianek.

Była również bardzo częstym gościem naszej biblioteki. Korzystała z czytelni prasy i wypożyczalni, jak każdy zwykły czytelnik, ale dodatkowo wniosła wiele własnego wkładu w działalność biblioteki – jako twórca. Prowadziła spotkania z czytelnikami, podczas których opowiadała o swoich podróżach. Wystawiała swoje prace plastyczne m.in. obrazy inspirowane podróżami do Ameryki Południowej. Prowadziła bloga pod egidą biblioteki – "Chwytanie chwil zachwytu", w którym nawiązywała do wydarzeń bieżących i opisywała swoje przygody podczas dalekich podróży.

Dziś została po Niej cisza. Długo jeszcze będziemy wypatrywać Jej w drzwiach naszej biblioteki, nim do nas dotrze, że to już nigdy nie będzie

Zachowamy Ją w pamięci.

{gallery}/z_zycia_biblioteki/2020/TeresaBancewiczsmier/G1{/gallery}