Moja przyszłość - Wyższe Uczelnie w Polsce - Akademie Medyczne

Utworzono: wtorek, 09 czerwiec 2020

 

Kierunek m. in. lekarski, farmaceutyczny i stomatologiczny zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród maturzystów, ale też najtrudniej było się na nie dostać. Wybór uczelni często uzależniony jest od jej umiejscowienia oraz sposobu rekrutacji. Do największych tego typu uczelni należą: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Nie łatwo jest się dostać na uczelnię Medyczną. Kandydaci muszą zdawać maturę z matematyki, fizyki, biologii i chemii na poziomie rozszerzonym. Studia trwają 5 lub 6 lat, podczas których student musi przyswoić wiedzę z zakresu anatomii, biochemii, farmacji, fizjologii oraz innych niezbędnych w pracy lekarza informacji. Zajęcia odbywają się w laboratoriach, prosektoriach i w szpitalach klinicznych na poszczególnych oddziałach.
27 maja 2020 r. Ministerstwo opublikowało projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym w roku akademickim 2020/2021. Więcej szczegółów tutaj:
Większość z uczelni medycznych odwołała dni otwarte w swoich placówkach, niektóre z nich umieściły na swoich stronach i oficjalnych profilach Facebookowych informacje dla przyszłych studentów (m. in. rekrutacja, wykaz i prezentacja wydziałów, webinaria).
Odsłony: 1182