„Sąd nad książką” – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 31 maj 2007

Inscenizację pod takim tytułem w/g scenariusza opracowanego przez Małgorzatę Górską przedstawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Raciborowicach. Interesujące, przekrojowe ujęcie historii książki. Jak w prawdziwym sądzie rozstrzygnięto problem – czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć ...

Nie mogło zabraknąć wypowiedzi konkurencyjnych środków przekazu, z komputerem, oczywiście, na czele. W konsekwencji jednak Wysoki Sąd ogłosił, że książka jest ważnym elementem naszego życia i nie można z niej zrezygnować. A obrońca przytoczył słowa Ambrożego Grabowskiego: „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”. – PAMIĘTAJMY O TYM !

Ciekawy spektakl przygotowany został pod kierunkiem Barbary Kowalczyk i Joanny Mielko.

Przedstawienie obejrzała widownia oczekująca na spotkanie z Beatą Ostrowicką. Młodzi aktorzy, w podziękowaniu, zostali obdarowani książkami Autorki wraz z jej autografem.