×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /dkk/2019/KlubMilosnikowPoezjiGrudzien/G1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Poezja z królewskiego miasta Krakowa

Utworzono: poniedziałek, 02 grudzień 2019

Grudniowe spotkanie Klubu Miłośników poezji miało charakter świąteczny. Głównym bohaterem był krakowski poeta-bard, Andrzej Sikorowski, który pisze teksty do swoich piosenek i współpracuje z innymi artystami. Utwory Sikorowskiego są pełne refleksji i optymizmu. Można je określić jako sielankowe. Opisuje piękny świat, trochę wyidealizowany, taki w którym chciałoby się żyć. Nawet jeśli pisze o trudnych sprawach, jak Ballada o ciotce Matyldzie to jest to w taki sposób ujęte, że podczas słuchania ma się ochotę na uśmiech.

Sikorowski pisze o bardzo pozytywnych uczuciach, o braterstwie, przyjaźni, o honorze i relacjach międzyludzkich, spoza jego tekstów przebija bardzo ciepła osobowość, pełna wiary w człowieka i w dobry świat. Jego wiersze są też ściśle związane z Krakowem opisuje z ogromnym sentymentem to królewskie miasto, z jego wyjątkowym klimatem.

Poeta napisał też wiele pastorałek, zazwyczaj są to utwory, które opowiadają o Bożym narodzeniu w kontekście codziennych ludzkich spraw, umiejscowione w naszych polskich realiach, bardzo zwyczajne i bliskie, a jednocześnie podniosłe i uroczyste.

{gallery}/dkk/2019/KlubMilosnikowPoezjiGrudzien/G1{/gallery} 

Odsłony: 2934