Nasze budki zapraszają skrzydlatych gości

Utworzono: środa, 15 kwiecień 2020

Budki lęgowe, zwane również skrzynkami lęgowymi, to jedna z najbardziej znanych form wsparcia naszych skrzydlatych sąsiadów. Każdy wie, że w takiej budce chętnie zamieszka szpak czy sikora.

W ostatnim czasie czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy otrzymali budki  zakupione przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Przyjaciele przyrody w błyskawicznym tempie zgłosili się do akcji ogłoszonej na profilu biblioteki na facebooku. Już następnego dnia wszyscy otrzymali budki, a w ciągu kilku godzin dotarły do nas zdjęcia wiszących w ogrodach ptasich domków. Oby stały się bezpiecznym schronieniem licznego ptasiego potomstwa.

Wieszajmy budki. Wywieszanie budek to czynna ochrona przyrody, a w dzisiejszych czasach – również ciekawe, wartościowe ekologicznie zajęcie.