Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

„Coś miękkiego, coś praktycznego" czyli dywan Sindbada to bardzo dobry sposób na domowy recykling. Każdy z nas ma w domu niepotrzebne szmatki, kawałki materiału lub kolorowe wstążki – nie trzeba się ich pozbywać - mogą one posłużyć do zrobienia praktycznego dywanika. Jego podstawą, czyli kanwą może być dowolna siatka z dużymi oczkami, na której będziemy zawiązywać kolorowe szmatki pocięte na jednakowej długości paski. Praca ta jest bardzo prosta, ale wymaga bardzo dużo cierpliwości.

Więcej…

 

czolowka

Czytając ciekawe historie często wyobrażamy sobie jak mogliby wyglądać ich bohaterowie. Te postacie żyjące na kartkach książek na dzisiejszych zajęciach nabrały realnych kształtów. Z plastikowych butelek, szmatek i kolorowej bibuły wyczarowaliśmy bohaterów znanych bajek. Uwalniając nasza wyobraźnię, uwolniliśmy Dżina z „1000 i jednej nocy", Jej Złośliwość z „Magicznego Królestwa", Czun In z chińskiej legendy i wiele innych.

Więcej…

 

czolowka

Bohaterem czwartkowych, feryjnych zabaw w bibliotece był niewielki przedmiot - z reguły okrągły lub kształtem zbliżony do koła, wykonany z twardego materiału, czasem obciągany tkaniną lub skórą, z 2 lub 4 otworami albo uszkiem umożliwiającym jego przyszycie, służący do zapinania odzieży czyli GUZIK.

Więcej…

 

Ksiazka

„Hanulka Jozy" to studium kształtowania się uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi. To opowieść o tym, co przychodzi nieoczekiwane, o szczęściu i o jego ulotności, o magii, która otacza nas każdego dnia.

Historia tej powieści toczy się w latach czterdziestych, jest wojna. Eliszka, młoda lekarka, zaangażowana w działalność konspiracyjną zostaje zdemaskowana i musi uciekać, zmienić tożsamość. Jako Hana Novakova poślubia byłego pacjenta Jozę i wyjeżdża do zapomnianej górskiej wioski Żelary. Nie tylko wioska z jej prymitywnymi mieszkańcami, ale i sam Joza wywołuje w Hanulce strach.

Więcej…

 

czolowka

Każdy z nas ma w szafie bluzy, bluzki lub podkoszulki, których nie lubimy, które nam się znudziły, lub po prostu są już znoszone. Nie trzeba się ich pozbywać - wystarczy nadać im inną formę i odnowić poprzez na przykład pomalowanie specjalnym farbami do tkanin lub przeznaczonymi do tego kredkami, czy pisakami. Te malunki będą trwałe i nie rozpłyną się podczas prania.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi