Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

CPCD

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka została nagrodzona w tegorocznej edycji Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2012/2013.

Więcej…

 

3066267912862

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” umożliwił nam uzyskanie 20 tysięcy złotych, dzięki którym zakupiliśmy 6 nowocześnie wyposażonych stanowisk komputerowych. Poprawią one komfort pracy bibliotekarzy i będą również służyły czytelnikom. Efektem docelowym będzie stworzenie do 2015 roku katalogu on-line obejmującego całość zbiorów.

Więcej…

 

o-rybaku-i-zlotej-rybce

Na spotkanie dzieci z bajką w bibliotece zawitała dziś złota rybka z pięknego, poetyckiego utworu Aleksandra Puszkina „O rybaku i złotej rybce”. Ta magiczna historia opowiada o marzeniach. Przeczytał nam ją żołnierz Wojska Polskiego - podporucznik Mateusz Jastrzębski.

Więcej…

 

ozdoba

Grudniowe spotkanie naszego Klubu rozpoczęło się w miłej i ciepłej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

jajko

Wigilijny wieczór to z pewnością dla wielu z nas najpiękniejszy czas w roku - z niepowtarzalną atmosferą, ale też pełen zwyczajów, które staramy się pielęgnować. Na pewno pomoże nam w tym opowiadanie „Wigilia” z książki Renaty Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”. Autorka lekko i z humorem przypomina nam o obrzędach, o których nie powinno się zapomnieć, dlatego że są częścią naszej tradycji i dziedzictwa. Rozmawiając o książce przypominaliśmy sobie jak wygląda ten szczególny dzień w naszych domach – o wypatrywaniu pierwszej gwiazdki, potrawach wigilijnych, strojeniu choinki i kolędowaniu. Na zakończenie spotkania z kartonu i kolorowego papieru zrobiliśmy choinkę, którą ozdobiliśmy gwiazdkami. To miłe spotkanie w bibliotece zakończyły serdeczne życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich naszych małych i dorosłych Czytelników.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi