Klub Włóczykija - Nie tylko ceramika! Malownicze parki krajobrazowe Carla Eduarda Petzolda

Utworzono: piątek, 05 kwiecień 2024 Drukuj E-mail

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Nie w przypadku bolesławian, którzy atrakcje swojego miasta zwiedzają jak wytrawni turyści.
Odremontowany Pałac Pücklera, wspaniali przewodnicy opowiadający o historii miasta oraz ceramice i przepiękne zbiory... wszystko to sprawiło, że wizyta w nowej siedzibie Muzeum Ceramiki w Bolesławcu była bardzo udana. Tymczasem to nie wszystkie atrakcje przewidziane na ten dzień, gdyż w programie był jeszcze spacer z przewodnikiem sudeckim - Mariuszem Oliwą, który opowiedział o założeniach parkowych i ogrodowych Carla Eduarda Petzolda. O tym spotkaniu długo będziemy pamiętać. Dziękujemy zespołowi Muzeum Ceramiki za ciepłe przyjęcie i oprowadzenie tak licznej grupy oraz Panu Mariuszowi Oliwie za wspólną przechadzkę po mieście.

Współorganizatorzy: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych/o Bolesławiec.