Zakochani we francuskim

Utworzono: wtorek, 27 luty 2024 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Zakochani we francuskim 01 marca 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Amoureux du français - le vendredi 01 mars 2024 à 17 heures

20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Frankofonii, z tej okazji popołudnie à la française poświęcimy w całości pięknemu językowi francuskiemu. Dla wielu Polaków francuski to jeden z najpiękniejszych języków na świecie, to oczywiście subiektywne. Aktualnie jest to jeden z najczęściej używanych języków na arenie międzynarodowej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zainaugurował na początku listopada 2023 roku Międzynarodowe Centrum Języka Francuskiego (Cité internationale de la langue française)  w Villers-Cotterêts. To muzeum, w którym możemy prześledzić całą historię języka, posłuchać go, a także się w nim jeszcze bardziej rozkochać. Prawdziwa językowa uczta!

Wybierz się z nami w tę wspaniałą podróż śladem słów, odkryjmy wspólnie różne lingwistyczne aspekty, cieszmy się słysząc piękne, dźwięczne francuskie melodie.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!