DKK specjalnie na Dzień Kota

Utworzono: wtorek, 23 luty 2021 Drukuj E-mail

 

     Zupełnie niespodziewanie okazało się, że wśród Klubowiczek DKK mamy prawie same miłośniczki kotów i szczęśliwe ich posiadaczki. Z okazji 17 lutego – Światowego Dnia Kota, panie przedstawiły swoich kocich podopiecznych oraz przygotowały ulubione „kocie” lektury. Naprawdę motyw kota pojawia się w bardzo wielu książkach - wcale nie tylko dla dzieci. O kotach piszą całkiem poważni pisarze, czego można się dowiedzieć z antologii „My mamy kota na punkcie kota” autorstwa Anny Bańkowskiej.

Nasza klubowa koleżanka Małgosia bardzo skrupulatnie i wnikliwie zbadała twórczość pisarzy pod kątem kotów, efektem jej pracy był przygotowany bogaty zbiór cytatów – każda z klubowiczek otrzymała „kocią” mądrą myśl.

Koleżanka Zuzanna pochwaliła się kolekcją przepięknych magnesów z różnych stron świata – oczywiście z kotami. Największym „hitem”, wcześniej szerzej nieznanym, okazał się zbiór wierszy Franciszka J. Klimka „Koty na głowie” z pięknymi ilustracjami Uljany Lyndy. Polecamy wszystkim miłośniczkom tych stworzeń, zgadzającym się ze stwierdzeniem Jerzego Pilcha,  że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało.

koty DKK21

koty DKK31

koty DKK41

koty DKK51

koty DKK61

Odsłony: 2412