Czerwcowa "podróż" DKK z reportażem Olgi Gitkiewicz

Utworzono: wtorek, 29 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

Gdzie i przy jakiej okazji  najlepiej rozmawiać o wykluczeniu komunikacyjnym, o tym, jak działają połączenia kolejowe i autobusowe w naszym kraju, o tym, jak funkcjonuje PKP i PKS? Zgodnie z opinią naszej klubowej koleżanki Małgosi, która naszą czerwcową lekturę czytała podczas podróży z Bolesławca do Świnoujścia, w pociągu właśnie!             

Z różnych względów 24 czerwca nie wyruszyłyśmy na wyprawę pociągiem, jednak spotkanie klubu odbyło się w zaaranżowanym w bibliotece wagonie kolejowym. Były specjalnie przygotowane na tę okazję bilety – skrupulatnie kontrolowane i kasowane, a także namiastka kolejowego bufetu – "Wars wita Was...".

Były też opowieści o doświadczeniach podróży - w naszym kraju i za granicą. Świetny reportaż Olgi Gitkiewicz Nie zdążę pobudził do niezwykle zaangażowanej dyskusji. Wszak temat gorący i na czasie. Przypominałyśmy sobie dawne wyprawy i porównywałyśmy z tym, jak podróżuje się obecnie. Zastanawiałyśmy się nad posiadaniem samochodu – czy jeszcze jest luksusem czy już koniecznością? Doszłyśmy do wniosku, że idealnie byłoby, gdyby istniały alternatywy i  jazda autem mogła być wyborem, a nie przymusem. Omawiałyśmy różne powody, dla których można stać się wykluczonym komunikacyjnie.

Na pamiątkę tego spotkania, oprócz biletów, klubowiczki otrzymały okolicznościowe zakładki z napisem BIEDAPIESZY. Otóż zgodnie z przywołaną w książce definicją – "jeśli przemieszczanie się piechotą nie oznacza dla ciebie tylko tego, żeby dotrzeć do samochodu i do niego wsiąść jak normalny człowiek, to jesteś biedapieszym" – wszystkie nimi jesteśmy...

Dodatkowym przyjemnym elementem spotkania było wręczenie naszej klubowej koleżance Zuzannie pakietu książek od Instytutu Książki.  Otrzymała je w nagrodę za recenzję miesiąca, którą przyznano jej w lutym 2021 za przemyślenia dotyczące książki Aarto Pasilinny Rok zająca.

 Jesteśmy dumne i serdecznie gratulujemy koleżance!

 

spotkanie klubu DKK

spotkanie klubu DKK

okazjonalne zakładki

 

 

 

Odsłony: 620

Popularne artykuły