"Niesamowite przygody" z bohaterami książek Edmunda Niziurskiego

Utworzono: poniedziałek, 23 czerwiec 2003

Twórczość tego trochę zapomnianego obecnie autora jest bardziej znana starszemu pokoleniu.

"SOWA" w Bolesławcu

Utworzono: środa, 11 czerwiec 2003

W ramach współpracy całego środowiska bibliotekarskiego zaprosiliśmy bibliotekarzy bibliotek publicznych, pedagogicznej, szkolnych - miasta i powiatu na zorganizowaną 11 czerwca prezentację systemu informatycznej obsługi biblioteki "SOWA".

BAJU... BAJU... BAJKA

Utworzono: niedziela, 15 czerwiec 2003

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" Oddział dla Dzieci zaprasza najmłodszych czytelników do wspólnego słuchania bajek w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

DYKTANDO DLA GIMNAZJALISTÓW

Utworzono: czwartek, 12 czerwiec 2003

Swoistą korridę - czyli potyczki z bykami, ale tymi .... ortograficznymi, - stoczyło 41 uczniów reprezentujących wszystkie bolesławieckie gimnazja.

Ostatnie wydarzenie 2003 r.

Utworzono: środa, 31 grudzień 2003

Podziękowania dla Pani Wiktorii Mozgwy.

PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE - CYPRIANIE KAMILU NORWIDZIE

Utworzono: czwartek, 29 maj 2003

23 maja 2003 roku minęła 120 rocznica śmierci wielkiego Polaka - romantyka, poety artysty - człowieka utalentowanego, wyrastającego ponad miarę współczesnych mu czasów, którego dokonania artystyczne często postrzegane są jako trudne i niezrozumiałe.