Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /z_zycia_biblioteki/2019/KasaCzekaCzasUcieka/G1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Bezpłatne szkolenie dla mieszkańców Bolesławca

Utworzono: poniedziałek, 09 grudzień 2019

W dniach 28 listopada i 9 grudnia przeprowadzono w Bolesławcu akcje edukacyjne pod nazwą „Dobra atmosfera” dotyczące problemu smogu. Działania przeprowadzili eksperci fundacji Otwarty Plan, Fundacji EkoRozwoju i Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Pierwsze ze spotkań skierowane było do nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli. Program szkolenia obejmował zagadnienia definicji smogu, jego przyczyn i skutków zdrowotnych. W dalszej części omawiano sposoby na ograniczenie ilości zanieczyszczeń oraz – co dla pedagogów szczególnie cenne – prezentowano sposoby skutecznej edukacji antysmogowej. Każdy z nauczycieli otrzymał pakiety edukacyjne zawierające inspiracje i pomysły do działań eduka-cyjnych w tematyce smogu. Drugie spotkanie adresowane było do mieszkańców Bolesławca. Część teoretyczna również dotyczyła opisu zjawiska smogu oraz narastających zmian klimatycznych. W części praktycznej osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, kto i gdzie może uzyskać dofinansowanie dla proekologicznych wymian pieców lub termomodernizacji budynków. Zaprezentowano również kalkulator efektywności energetycznej EKODOM pozwalający samodzielnie obliczyć, jakie oszczędności energetyczne uzyskamy wprowadzając modernizacje w naszych budynkach.

{gallery}/z_zycia_biblioteki/2019/KasaCzekaCzasUcieka/G1{/gallery}

Odsłony: 1947