DKK dla dorosłych zaprasza

Utworzono: środa, 23 marzec 2022 Drukuj E-mail

 Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie w czwartek 31.03.2022 o godzinie 18.00.

Będziemy rozmawiać na temat powieści Bernardine Evaristo „Dziewczyna, kobieta, inna”.

Zwyciężczyni Nagrody Bookera 2019, ogłoszona książką roku m.in. wg „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorkera”, a nawet książką dekady („Sunday Times” i „Guardian”). W Polsce wydana w 2021 (jako jedyna na razie książka tej autorki) i również doceniona przez krytyków i czytelników.

Książka, o której jest głośno!

To pulsująca życiem powieść o kobietach – o kilku pokoleniach czarnych kobiet i ich życiu w Anglii, której są obywatelkami. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. O ich losach zdeterminowanych przez kolor skóry, płeć, orientację seksualną, zdeterminowanych przez system, do którego należą, a który pozbawia je praw. To książka o kobietach, które głośno krzyczą „nie” systemowi, rasizmowi, patriarchatowi, dyskryminacji, jak i o tych, które próbują znaleźć w nim swoje miejsce.

Nawet forma tej powieści jest antysystemowa – zdania nie zaczynają się i nie kończą, są jak wersy poematu, choć to nie poemat. Ale wszystko jest możliwe i równie właściwe, wystarczy się na to otworzyć.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu, niewątpliwie jest o czym dyskutować!

                          dkk3 na strone

 

 

 

 

 

Odsłony: 871

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły