×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /dkk/2019/KlubMilosnikowPoezjiGrudzien/G1 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/server943115/ftp/joomlambp/images/dkk/2019/KlubMilosnikowPoezjiGrudzien/G1.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Poezja z królewskiego miasta Krakowa

Utworzono: poniedziałek, 02 grudzień 2019 Drukuj E-mail

Grudniowe spotkanie Klubu Miłośników poezji miało charakter świąteczny. Głównym bohaterem był krakowski poeta-bard, Andrzej Sikorowski, który pisze teksty do swoich piosenek i współpracuje z innymi artystami. Utwory Sikorowskiego są pełne refleksji i optymizmu. Można je określić jako sielankowe. Opisuje piękny świat, trochę wyidealizowany, taki w którym chciałoby się żyć. Nawet jeśli pisze o trudnych sprawach, jak Ballada o ciotce Matyldzie to jest to w taki sposób ujęte, że podczas słuchania ma się ochotę na uśmiech.

Sikorowski pisze o bardzo pozytywnych uczuciach, o braterstwie, przyjaźni, o honorze i relacjach międzyludzkich, spoza jego tekstów przebija bardzo ciepła osobowość, pełna wiary w człowieka i w dobry świat. Jego wiersze są też ściśle związane z Krakowem opisuje z ogromnym sentymentem to królewskie miasto, z jego wyjątkowym klimatem.

Poeta napisał też wiele pastorałek, zazwyczaj są to utwory, które opowiadają o Bożym narodzeniu w kontekście codziennych ludzkich spraw, umiejscowione w naszych polskich realiach, bardzo zwyczajne i bliskie, a jednocześnie podniosłe i uroczyste.

{gallery}/dkk/2019/KlubMilosnikowPoezjiGrudzien/G1{/gallery} 

Odsłony: 4026