Rój przyleciał po raz czwarty!

Utworzono: wtorek, 08 sierpień 2023 Drukuj E-mail

Czwarty z corocznych festynów edukacyjnych zapowiadał się wyjątkowo  niekorzystnie ze względu na nieustannie padający deszcz. Tymczasem goście  zjawili się wyjątkowo tłumnie. Sale Centrum Wiedzy  przez całe 6 godzin trwania Roju pełne były osób chętnych do łąkowych zabaw. Każdy mógł uczestniczyć w edukacyjnej loterii z nagrodami, poznać życie owadów łąkowych dzięki pięknym ilustracjom z opisami, obserwować żywe pszczoły, skomponować ziołową mieszankę przypraw. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska majsterkowe. Przygotowaliśmy tam zestawy do wykonania domków dla owadów, drewnianych dekoracji, motyli z różnych materiałów.

Każdy mógł ponadto skorzystać z atrakcji naszych eksponatów naukowych w strefie SOWY.

Wydaliśmy ponad 200 nagród w loterii edukacyjnej, zrobiliśmy ponad 100 łąkowych tatuaży. Uczestnicy wykonali 150 mieszanek soli ziołowych i tyle samo kolorowych, drewnianych dekoracji kwiatowych oraz mnóstwo bajecznie kolorowych motyli.

Dziękujemy za wsparcie niezawodnej ekipie harcerzy z Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu, Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia  za udostępnienie wystawy edukacyjnej,  Rejonowemu Kołu Pszczelarzy z Bolesławca za fascynujące opowieści o pszczołach .

Do zobaczenia za rok!

Ekologiczny piknik rodzinny pn. "Rój Wiedzy" realizowany jest w ramach projektu Kooperační síť "Kvetoucí louky" / Sieć współpracy "Kwitnące Łąki" CZ.11.4.120/0.0/0.0/20_032/0002849

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.