Polska edycja konkursu World Robot Olympiad wygrana przez bolesławian – Jakuba Walkowiaka i Franciszka Nowaka!

Utworzono: wtorek, 22 sierpień 2023 Drukuj E-mail

 Jeżeli chcesz poznać Franciszka Nowaka i Jakuba Walkowiaka – zwycięzców tegorocznej edycji World Robot Olympiad w kategorii FUTURE INNOVATORS, sprawdzić swoje możliwości w programowaniu robotów i dowiedzieć się czegoś więcej o pisaniu programów ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Już 1 września 2023 roku o godzinie 12:00 będziesz miał okazję spotkać się z bolesławieckimi mistrzami robotyki, którzy dzięki wygranej, stanęli przed wielką szansą – reprezentacji Polski w międzynarodowej edycji konkursu World Robot Olympiad w Panamie!

Franciszek Nowak i Jakub Walkowiak są pasjonatami robotyki. Z wielkim zaangażowaniem piszą oprogramowania do stworzonych przez siebie robotów. W bieżącym roku, 6 czerwca w Lublinie startując w kategorii FUTURE INNOVATORS udało im się zdobyć pierwsze miejsce w polskiej edycji konkursu World Robot Olympiad™ 2023.

Sędziowie w Lublinie byli zachwyceni pomysłem Franka i Kuby oraz rozwiązaniami, jakich użyli do jego realizacji. "SZACHIŚCI", bo tak nazywa się ich drużyna skonstruowali robota, który służy do dwukierunkowej komunikacji ruchów w grze w szachy pomiędzy dwoma oddalonymi zawodnikami. Komunikacja odbywa się w języku Morse'a przy wykorzystaniu sznurków, serwomotorów i sensorów. To nieszablonowe rozwiązanie wykorzystujące starą metodę w nowy, kreatywny sposób zadecydowało o zwycięstwie.

Kolejnym etapem w drodze do sukcesu jest reprezentowanie Polski w  konkursie World Robot Olympiad™  na międzynarodowym szczeblu, w Panamie w listopadzie 2023. Ogromne wyróżnienie i szansa na rozwój swoich pasji.

Jakub Walkowiak ma 13 lat i wkrótce zacznie siódmą klasę w Masters Academy we Lwówku Śląskim.

Franciszek Nowak jest o rok starszy od Kuby i właśnie ukończył Szkołę Podstawową nr 1 w Bolesławcu, gdzie po wakacjach zaczynie edukację w I LO w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

Obaj szkolą swój warsztat pod okiem trenera Pawła Niemca, który w ramach swojej działalności Twój Robot prowadzi kursy z programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży.

WRO2023 Plakat www

Odsłony: 711

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły