Światowy Dzień Małego Księcia

Utworzono: wtorek, 29 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

29 czerwca odchodzimy Światowy Dzień Małego Księcia przypadający w dzień urodzin pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Został on ustanowiony w celu propagowania nie samej książki, gdyż „Mały Książę” jest dobrze znany na całym świecie, ale szeroko rozumianych wartości. Piękno, dobro, prawda, przyjaźń, miłość, sprawiedliwość, mądrość, to wszystko odnajdujemy w historii opowiedzianej nam przez francuskiego pisarza.

W 2021 roku mija również 75 lat od pierwszego wydania książki we Francji.

Z tej okazji przygotowaliśmy nasze ulubione cytaty i fragmenty z „Małego Księcia” w wersji oryginalnej i w języku polskim. Zachęcamy do zatrzymania się na chwilę i wysłuchania. Inspirujące myśli mogą również wiele zdziałać!!!

A jeśli ktoś zapragnie na nowo zagłębić się w tę filozoficzną opowieść, to egzemplarze Małego Księcia czekają w Oddziale dla dzieci i młodzieży. 

 W naszych zbiorach znajdują się wydania Małego Księcia w różnych tłumaczeniach, edycja z ilustracjami Pawła Pawlaka, dostępna jest również wersja francuska utworu, audiobook (czyta Wiktor Zborowski), komiksy na podstawie Małego Księcia, a także ekranizacja z 2008 roku w reżyserii Marca Osborne’a.  A wkrótce będzie dostępne specjalne wydanie z rozszerzoną rzeczywistością! Rozszerzona rzeczywistość, to muzyka, gry i świat Małego Księcia w 3D!

Co trzeba zrobić, żeby korzystać w ten sposób z książki?! Wgrać na telefon lub tablet odpowiednią aplikację, wypożyczyć egzemplarz z rozszerzoną rzeczywistością i na kartach książki szukać znaku róży, to nasze drzwi do "dodatkowych atrakcji" 😀

Zapraszamy!

 Linki do filmów:

część pierwsza

część druga

część trzecia

część czwarta

 1kafelek

 10

 

 

 

 

 

Odsłony: 267