Wielkie miasta Francji - część druga

Utworzono: czwartek, 25 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Wielkie miasta Francji – część druga - 02 lutego 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Principales villes françaises - le vendredi 02 février 2024 à 17 heures

Pod względem wspaniałości z Lyonem może rywalizować tylko Paryż, poznajmy najbardziej francuskie z miast. Lyon położny jest w środkowo-wschodniej Francji, kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Alp. Jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Administracyjnie stanowi stolicę regionu Owernia-Rodan-Alpy i departamentu Rodan.

Tuluza położona jest w południowo-zachodniej Francji nad malowniczą Garonną. Jest stolicą regionu Oksytania. Oba miasta są wiodącymi ośrodkami akademickimi, co oznacza, że tętnią studenckim życiem.

Będzie to spotkanie o magii podróżowania i odkrywania nowych miejsc, radości z kontaktu ze sztuką, architekturą i miejską przyrodą.

Jak zwykle postaramy się uczynić nasze rendez – vous z kulturą francuską ciekawym dla każdego uczestnika.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!