Muzyczna uczta

Utworzono: wtorek, 16 kwiecień 2024 Drukuj E-mail

 

12 kwietnia 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie Francuskich klimatów zatytułowane 25 lat musicalu Notre-Dame de Paris.

Niezwykła historia opowiedziana w 52 piosenkach, które złożyły się na znakomity musical Notre-Dame de Paris. Był on grany w 20 krajach, w 9 różnych językach. Spektakl obejrzała wielomilionowa publiczność i stał się on punktem odniesienia dla francuskich produkcji tego typu. Dzięki musicalowi na pierwszy plan wysunęli się Garou, Hélène Ségara, Patrick Fiori i Julie Zenatti.

25 lat po swoim powstaniu, musical „Notre-Dame de Paris” oparty na powieści Victora Hugo, powrócił w 2023 roku do Palais des Congrès w Paryżu, gdzie wszystko zaczęło się w 1998 roku. Od stycznia 2024 roku spektakl wyruszył w trasę po całej Francji: Lille, Strasbourg, Dijon, Rouen, Lyon, Nantes, Marseille, Bordeaux, a także będzie pokazany w Belgii i Szwajcarii.

Te 25-te urodziny, a także planowane ponowne otwarcie po pożarze 2019 roku Katedry Notre-Dame de Paris przewidziane na 8 grudnia 2024 roku, stały się znakomitą okazją, żeby musicalowi poświęcić całe spotkanie Francuskich klimatów.

O tej fenomenalnej muzycznej uczcie opowiedziała nam pani Krystyna Raszka. Dziękujemy za wspaniałą opowieść.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 237

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły