Zofia Staniszewska i zagadka stacji kosmicznej!

Utworzono: czwartek, 19 październik 2023 Drukuj E-mail

W poniedziałek - 23 października o godz. 11.00 - odbędzie się niezwykłe spotkanie z autorką książek dla dzieci o Ignacym i Meli - Zofią Staniszewską.

Warsztaty czytelnicze odbędą się wokół książki "Zagadka stacji kosmicznej".

Ignacy i Mela zostali wybrani spośród tysiąca ochotników i dołączą do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Bliźniaki poznają trudy i uciechy życia w stanie nieważkości. Mela dowie się, skąd astronauci czerpią wodę i czy bakteria może przetrwać w kosmosie, a Ignacy ustali, ile razy pasażerowie ISS oglądają wschód i zachód słońca, a nawet wyspecjalizuje się we flebotomii.Czy młodym detektywom uda się odgadnąć, co spowodowało awarię stacji podczas nagłego wstrząsu? Odpowiedź znajdziecie w ósmej już części książek z cyklu Ignacy i Mela na tropie złodzieja.

Zofia Staniszewska - autorka książek i sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych. Nakładem Wydawnictwa Debit ukazuje się jej popularna seria o małych detektywach „Ignacy i Mela na tropie złodzieja” z alternatywnym zakończeniem. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, współpracuje z pismem „Świerszczyk”. Obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje w Mosińskim Teatrze BEZ KURTYNY.

zofia staniszewska