Kulturowa podróż do Japonii - warsztaty dla młodzieży

Utworzono: piątek, 02 luty 2024 Drukuj E-mail

Zapraszamy na „Kulturową podróż do Japonii”!

Jest to cykl warsztatów dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Z czego słynie Japonia? Czym są mangi oraz anime i skąd ich globalny fenomen? Co się stanie po złożeniu 1000 żurawi origami? Podczas spotkań poruszymy te i wiele innych zagadnień związanych z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni – jedną z najstarszych i najciekawszych na świecie. Przybliżymy sobie japońską literaturę, sztukę, kuchnię, a także poznamy kilka ciekawostek. A wszystko to w swobodnej atmosferze kreatywnych warsztatów, współtworzonych przez uczestników.

Pierwsze, integracyjne spotkanie odbędzie się 16 lutego 2024 roku o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Zapisy oraz informacje w Oddziale dla dzieci i młodzieży lub pod nr tel. 75 612 13 89.

Serdecznie zapraszamy!