Mała Książka Wielki Człowiek - zapraszamy do udziału w projekcie

Utworzono: piątek, 25 wrzesień 2020

Czym jest Mała Książka Wielki Człowiek ?

Kampania społeczna Mała Książka Wielki Człowiek to projekt mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (2014-2017) i ich rodziców.

Jak przystąpić do projektu ?

Aby przystąpić do projektu wystarczy odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, gdzie Mały Czytelnik odbierze Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też broszurę "Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziecięciu naklejek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze umiejętności.

Dlaczego warto ?

Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka. Zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Natomiast wspólne czytanie buduje więź emocjonalną rodzica z dzieckiem, tworzy poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Czytanie spokojnym głosem uspokaja dziecko, pozwala budować poczucie przewidywalności i przynależności do wspólnoty rodzinnej. Poprzez czytanie dziecko uczy się kojarzyć fakty, wnioskować i zestawiać przyczynę ze skutkiem. Czytanie dostarcza wiedzy o otaczającym świecie, ludziach i przedmiotach.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK !!!

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

 

IMG 20200924 145029

0001

 

Odsłony: 1252