DKK – KLUB MIŁOŚNIKÓW POEZJI – JAROSŁAW IWASZKIEWICZ

Utworzono: piątek, 08 luty 2019

Pierwsze w tym roku spotkanie naszego Klubu poświęcone było poezji Jarosława Iwaszkiewicza.

Spotkanie okazało się wyjątkowo ciekawe. Nic w tym dziwnego, ponieważ Iwaszkiewicz był niezwykłą postacią w polskiej kulturze ale także wybitnym działaczem społecznym i politycznym. Zasłużył się na wielu polach. Jako pisarz tworzył przede wszystkim prozę ale nie do przecenienia jest też jego twórczość poetycka. Wiersze Iwaszkiewicza są wyjątkowo kunsztowne, malarskie, napisane z wielkim artyzmem. Iwaszkiewicza można spokojnie nazwać „artystą słowa". Szczególnie piękne są jego erotyki, a już naprawdę wyjątkowe są utwory poświęcone żonie Annie.

Niezwykle barwne było życie osobiste Jarosława Iwaszkiewicza. Znamy je, można powiedzieć bardzo dokładnie, z jego dzienników, w których opisywał bardzo szczegółowo swoje osobiste relacje w rodzinie, a także liczne związki homoseksualne. Nie ukrywał swoich skłonności, wręcz przeciwnie dzielił się swoimi uczuciami z odbiorcą.

Wybitna twórczość pisarza oraz jego wyjątkowe życie sprzyjały ożywionej dyskusji pomiędzy uczestnikami spotkania. Spotkanie było bardzo ciekawe i niezwykle emocjonujące.

Odsłony: 3519