„IMPRESJE CHOPINOWSKIE” – wystawa prac plastycznych i kolekcji filatelistycznej Lesława Kasprzyckiego - Galeria „Format”

Utworzono: piątek, 28 maj 2010 Drukuj E-mail
„Są obrazy, na których widok słyszę muzykę … ” – mówił Chopin

W ogłoszonym konkursie plastycznym, z okazji 200. lecia urodzin sławnego kompozytora, to właśnie jego muzyka miała stanowić inspirację do tworzenia obrazów.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Zaproszenie skierowaliśmy do 13 placówek, a wzięło w nim udział 52 uczniów z 8 gimnazjów.

Prace oceniało jury w składzie: Stanisława Wojda-Pytlińska, Barbara Macuga, Lesław Kasprzycki.

Oto wyniki:
  • I miejsce - Karolina Mazurkiewicz   (Gimnazjum Nowogrodziec)
  • II miejsce - Olga Sławuska   (Gimnazjum Nr 4 Bolesławiec)
  • III miejsce - Martyna Ostańska   (Gimnazjum Nr 4 Bolesławiec)
  • III miejsce - Aneta Królewicz   ( Gimnazjum Nowogrodziec)
    Wyróżnienia:
  • Katarzyna Drozdek   (Gimnazjum Osiecznica)
  • Bartosz Szydłowski   (Gimnazjum Osiecznica)
  • Magdalena Kowalczyk   (Gimnazjum Nowogrodziec)
  • Paula Moskalewicz   (II Prywatne Gimnazjum Bolesławiec)

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom, wszystkim uczestnikom oraz ich Opiekunom !

IMiejsce

IIMiejsce

I miejsce II miejsce

IIIMiejsceb

IIIMiejscea

III miejsce III miejsce

Wystawa obejmuje oprócz prac plastycznych także prezentację unikatowej kolekcji filatelistycznej ze zbiorów LESŁAWA KASPRZYCKIEGO.

Zbiór, opracowany w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, jest próbą pokazania za pomocą walorów filatelistycznych biografii słynnego Polaka – z uwzględnieniem miejsc, w których przebywał i ludzi, z którymi się spotykał w swoim krótkim i burzliwym życiu.

Całość kolekcji jest podzielona na trzy części:
  • Lata dziecięce i młodość
  • Na obczyźnie
  • W hołdzie Wielkiemu Polakowi

ZnaczkiChopin

Wernisaż uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu: Jakuba Kaszuby, Hanny Druzgały i Kamila Mandziuka.