Sierpniowe spotkanie DKK z wyzwaniem czytelniczym

Utworzono: wtorek, 31 sierpień 2021 Drukuj E-mail

Sierpniowe, wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było nieco inne niż zazwyczaj. Tym razem nie omawiałyśmy konkretnej lektury, lecz mierzyłyśmy się z wyzwaniem czytelniczym. Zadanie polegało na przeczytaniu książki autora o inicjałach takich samych jak nasze. Klubowiczki poradziły sobie świetnie – każda odnalazła „swojego” pisarza, chociaż nie zawsze było to łatwe.

Najciekawszym aspektem znów okazała się różnorodność. Członkinie klubu prezentowały przeczytane przez siebie książki, które zaliczały się do szerokiego spektrum gatunków literackich. Pojawiły się powieści obyczajowe, kryminały, reportaże, eseje, felietony a nawet horror. Sięgałyśmy zarówno po autorów polskich, jak i zagranicznych, a tematyka czytanych pozycji rozciągała się od malarstwa holenderskich mistrzów poprzez wspomnienia wojenne, orientalne kultury, alternatywną historię Polski, zbrodnie i śledztwa aż do współczesnego stand-upu, przepisów kulinarnych (i na życie) oraz satyrycznego podręcznika dla naszych krajan.

Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że udział w tym wyzwaniu czytelniczym był nie tylko świetną rozrywką, ale także poszerzył nam horyzonty poznawcze – niektórych autorów nigdy byśmy nie odkryły, gdyby nie to zadanie. Polecamy wszystkim miłośnikom zabaw czytelniczych.

A oto lista omawianych książek:

K.B. – Katarzyna Bonda Czerwony pająk

G.C. – Gianrico Carofiglio Świadek mimo woli

H.K. – Hanna Krall Król kier znów na wylocie

Z.M. – Zygmunt Miłoszewski Jak zawsze

M.O. – Michał Ogórek Polska ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas

E.R. – Emily Robbins Język miłości

M.K.S. – Małgorzata Kalicińska Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie, Mariusz Szczygieł Zrób sobie raj

D.S. – Dominic Smith Ostatni obraz Sary de Vos, David Seltzer Omen, David Sedaris Calypso

                      zdjecie4        zdjecie22

                                                          zdjecie1

 

 

 

 

Odsłony: 779

Aktualnie

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły