Podsumowanie projektu

Utworzono: wtorek, 17 listopad 2020 Drukuj E-mail

 

Zakończyły się działania warsztatowe projektu Ekologia? Naturalnie! Bolesławieccy uczniowie uczą się postaw proekologicznych w kontakcie z naturą.

Projekt Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej opracowany został z myślą o realizacji wiosną 2020 roku. Wszystkie planowane aktywności miały odbyć się w okresie od marca do maja 2020 r. Tuż przed rozpoczęciem pierwszych warsztatów ogłoszono zamknięcie szkół i przedszkoli, co spowodowało konieczność aktualizacji harmonogramu projektu.

Po powrocie uczniów do szkół udało się przeprowadzić większość zaplanowanych warsztatów i wycieczek. Niemal 800 uczniów i przedszkolaków oraz prawie 80 nauczycieli uczestniczyło w sześciu różnych zadaniach składających się na całość projektu. Przeprowadzono 39 warsztatów i wycieczek trwających łącznie 114 godzin dydaktycznych.

W ramach projektu „Ekologia? Naturalnie!” zrealizowano zadania:

- Wielozmysłowa edukacja przedszkolaków – wycieczki do gajówki „Głuszec” w Borówkach;

- Bobrowe powitanie jesieni – impreza edukacyjno – rekreacyjna dla przedszkolaków;

- Las bliżej nas – warsztaty edukacji leśnej dla uczniów klas III oraz konkurs wiedzy pod tą samą nazwą dla reprezentantów klas;

- Przyroda w mieście – warsztaty terenowe dla uczniów klas IV

- Ekoceramiczne dziedzictwo – wyjazdy uczniów klas VII do kopalni „Ekoceramika” w Suszkach.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. https://wfosigw.wroclaw.pl/

Wartość ogólna projektu : 30221 zł

Wysokość dofinansowania: dotacja – 15760 zł

673 logo jpgIMG 5414

Odsłony: 5843

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły