Miasto moich marzeń - koncert poświęcony piosence lwowskiej

Utworzono: środa, 17 kwiecień 2024 Drukuj E-mail

„Bo ja mknę myślą tam,
do znajomych kamienic i bram.
Bo ja wciąż, bo ja znów,
widzę Lwów, widzę Lwów, widzę Lwów…”

Dziś za sprawą krakowskiego Zespołu Chawira założonego przez Karola Wróblewskiego przenieśliśmy się do Lwowa – miasta, którego wielkość chwalili liczni poeci i tekściarze. Niesamowite wykonanie utworów sprawiło, że mogliśmy spacerować ulicami tego miasta i chłonąć jego przedwojenną atmosferę. Reakcja publiczności przekonała nas, że Lwów wciąż żyje – w sercach, wspomnieniach i wyobrażeniach Polaków osiedlonych na zachodnich ziemiach Rzeczypospolitej. „Miasto moich marzeń” – koncert poświęcony piosence lwowskiej odbył się z inicjatywy bolesławieckiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich przy współpracy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Liczni goście obecni na wydarzeniu to dowód na to, że promowanie wiedzy o kulturze i historii kresów jest niezwykle potrzebne, a współpraca instytucji przynosi wspaniałe efekty.