Żyć jak Mały Książę

Utworzono: środa, 04 październik 2023 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Żyć jak Mały Książę - 13 października 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Agir et penser comme le Petit Prince -  le vendredi 13 octobre 2023 à 17 heures

6 kwietnia 2023 roku minęło dokładnie 80 lat od pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry`ego. Autor opublikował książkę w 1943 roku w Nowym Yorku. Utwór ten, zaliczany do klasyki literatury światowej, przetłumaczono na ponad 300 języków. Powróćmy jeszcze raz do tej opowieści, lektury szkolnej dla klasy 7 szkoły podstawowej, jakie dziś ona robi na nas wrażenie, przypomnijmy sobie najważniejsze cytaty.

31 lipca 1944 roku Antoine de Saint-Exupéry wyruszył w swój ostatni lot, z którego nie powrócił.... Co się wówczas wydarzyło?

Razem uczcijmy te osiemdziesiąte urodziny Małego Księcia, odkryjmy ten świat na nowo.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, jesteś ciekaw jak to wygląda, przyjdź i sprawdź.

Czekamy na Was!