Lourdes i piękno Pirenejów

Utworzono: czwartek, 30 listopad 2023 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Lourdes – prawdziwa perełka u stóp Pirenejów - 08 grudnia 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Lourdes - une vraie pépite -  le vendredi 08 décembre 2023 à 17 heures

Lourdes to małe miasteczko u stóp Pirenejów, znane przede wszystkim jako ośrodek kultu maryjnego i cel pielgrzymek. Miasteczko to prawdziwa perełka, które natychmiast pokochają miłośnicy gór, pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, słowem aktywnego wypoczynku, ale również marzyciele, poeci, zapaleni fotografowie. Przepiękna majestatyczna natura, malownicza rzeka, bogata roślinność, cudowne magnolie wielkokwiatowe.

Pireneje są naturalną granicą między Francją a Hiszpanią i granicą klimatyczną między Oceanem Atlantyckim a Morzem Śródziemnym, stąd znajdziemy tutaj również klimat o unikalnych cechach.

Lourdes do także doskonała baza wypadowa do poznania nie tylko Pirenejów, ale również całego regionu Oksytanii.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, staramy się zawsze o dobrą atmosferę, w końcu nasz cel, to dzielenie się wiedzą i miłością.

Czekamy na Was!