Osobliwości Szymborskiej - wystawa

Utworzono: środa, 05 lipiec 2023 Drukuj E-mail

W niedzielę obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej - patronki literackiej 2023 roku.

Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej  - Centrum Wiedzy w Bolesławcu prezentujemy Projekt pn.: OSOBLIWOŚCI SZYMBORSKIEJ. Jest to II edycja wystawy „Podróżuj z wierszem” - Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu.

Wystawa przedstawia grafiki Słuchaczy Studium będące ich wizualną i autorską interpretacją utworów noblistki. Prace przedstawiają piękno, prostotę i minimalizm poezji Wisławy. Odnajdziemy w nich różne techniki plastyczne – począwszy od malarstwa poprzez kolaż, rysunek, aż po grafikę cyfrową.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy do końca września 2023 r., w godzinach otwarcia biblioteki.

Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Osobliwoci Szymborskiej plakat tytuowy na stron