„Zapraszamy do naszego miasta i regionu” – finał konkursu na prezentację multimedialną – Galeria „Format”

Utworzono: poniedziałek, 10 grudzień 2007 Drukuj E-mail

Ogłoszony jeszcze przed letnimi wakacjami konkurs doczekał się uroczystego rozstrzygnięcia.

Skierowany był do uczniów szkół wszystkich szczebli, miał na uwadze wzbudzenie zainteresowania historią, zabytkami, kulturą i tradycją najbliższego otoczenia. Tworzenie przekazu w formie prezentacji multimedialnej okazało się ciekawym i atrakcyjnym wyzwaniem dla młodych odbiorców.

W szranki stanęło 26 uczniów. Między innymi ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Gimnazjum Nr 4 (najliczniej reprezentowane –13 uczestników), Gimnazjum Nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz Technikum Mechanicznego.

Oceny prac dokonało jury pod przewodnictwem Zygmunta Brusiły – historyka, prezesa Towarzystwa Miłośników Bolesławca. Pozostali członkowie to: Sylwia Bociek – historyk, bibliotekarz i Ireneusz Piasecki – informatyk.

Młodzież wykazała się świetną znajomością tematu i umiejętnością opanowania ciekawych technik obróbki obrazu za pomocą wybranych aplikacji komputerowych. Dominowały prace o Bolesławcu, ale były również na temat Dąbrowy Bolesławieckiej i Zebrzydowej. Wszystkie prezentacje zostaną włączone do zbiorów Biblioteki i będą dostępne w Czytelni.

Decyzją jury wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach.

Uzyskali je:

  • Klaudia Rak, Kamil Rak i Wojciech Piela (uczniowie kl.5 SP 1)
  • Sylwia Skorupa (uczennica kl.1 GS Nr 4) za pracę „Dąbrowa Bolesławiecka – Moja Mała Ojczyzna”
  • Karolina Dydak, Aneta Bujak (kl.2 GS Nr 4)
  • Marcin Różycki (kl.3 Technikum Mechaniczne)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, które pozwolą na poznanie i doskonalenie bardziej rozwiniętych technologii jak np. Flash lub tworzenie prezentacji 3D. Natomiast wszyscy biorący udział w konkursie wraz z opiekunami, mamy nadzieję, iż ucieszą się z upominku w postaci jednego z najnowszych wydawnictw regionalnych autorstwa Anny Bober-Tubaj i Grzegorza Matoryna „Bolesławiec – Bautzen : ponad granicami”, tym bardziej, że książce towarzyszy płyta CD z profesjonalnie wykonaną prezentacją multimedialną.

Pod adresem wyróżnionych i wszystkich uczestników konkursu oraz ich Opiekunów kierujemy słowa szczególnego uznania i serdeczne gratulacje !

Odsłony: 3204

Popularne artykuły