Impresjoniści

Utworzono: czwartek, 07 wrzesień 2023 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Impresjoniści  - 15 września 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Les peintres impressionnistes -  le vendredi 15 septembre 2023 à 17 heures

Impresjonizm narodził się w Paryżu! Nazwa kierunku pochodzi od obrazu Claude’a Moneta „Impresja, wschód słońca”. Poznamy trochę malarskiej historii i przyjrzymy się pięknym obrazom, jakie w nas wzbudzają uczucia?! Impresjoniści wyszli w plener, zależało im na uchwyceniu danej chwili, malowali jasnymi kolorami, stosowali kontrastowe światłocienie. Czy wśród malarzy impresjonistów masz swojego ulubionego twórcę?! W cudowny świat malarstwa wrażeniowego wprowadzi nas pani Barbara Macuga, wieloletni nauczyciel plastyki.

Kontakt ze sztuką jest zawsze wzbogacający i poprawiający nastrój, tym bardziej warto przyjść na spotkanie.  Cela va nous faire du bien.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej. Czekamy na Was!

On espère vous voir !