Nowości lwowskie w Kąciku kresowym

Utworzono: czwartek, 11 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Nowości lwowskie w Kąciku kresowym (wypożyczalnia dla dorosłych, I piętro):

Lwów i Ziemia Lwowska

Dwutomowy album w ozdobnym etui jest próbą utrwalenia w fotograficznym kadrze pozostałości polskiego dziedzictwa kulturowego we współczesnym Lwowie (tom 1) i w jego okolicach (tom 2).

Tom 1 Obok fotografii ukazującej piękno wielowiekowej aglomeracji i naruszonej zębem czasu architektury, książka zawiera fotografie wnętrz i eksponatów z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki, a także najcenniejszych eksponatów z Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego czy malowideł projektu Jana Matejki z auli Politechniki Lwowskiej.

Publikacja przedstawia również współczesne atrakcje, jak choćby najsłynniejsze murale Podzamcza.

Tom 2 Prezentuje zabytki – kościoły, pałace, zamki oraz inne atrakcyjne obiekty architektoniczne – z pięćdziesięciu miejscowości w okolicach Lwowa w szczególny sposób związane z polską kulturą.

Album ma charakter autorskiego fotoreportażu opatrzonego krótkimi komentarzami z historyczną podbudową. Poszczególne części albumu otwierają mapy, na których zaznaczono omawiane obiekty, a także współczesne i przedwojenne nazwy ulic. Zachęca, by wyruszyć w podróż do miejsc bliskich sercom wielu Polaków.

Lwów. Przewodnik ilustrowany

Propozycje spacerów tematycznych po najbardziej atrakcyjnych miejscach we Lwowie, z dodatkowym planem i opisem trasy.

Autor: Mirek Osip-Pokrywka – podróżnik, fotograf i wydawca, publikuje materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych.

 Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 219

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły