O tęsknocie i nie tylko… „Sąsiednie kolory” Jakuba Małeckiego

Utworzono: środa, 16 sierpień 2023 Drukuj E-mail

 

10 sierpnia członkinie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów spotkały się, by porozmawiać o „Sąsiednich kolorach” Jakuba Małeckiego. Część z nas była oczarowana jego innymi dziełami oraz lipcowym spotkaniem autorskim, a dla pozostałych była to pierwsza styczność z twórczością tego autora. Stąd decyzja, by sięgnąć po jego najnowszą książkę.

Lektura dostarczyła nam wielu tematów do dyskusji, trudno było nam ją jednoznacznie określić. Jest to opowieść o mieszkańcach Koła, których losy przeplatają się ze sobą i na siebie oddziałują. Pełna niejasności, domysłów, tęsknoty. Autor stworzył specyficzny, nieco niepokojący i melancholijny klimat, który odczuwa się na każdej stronie.

To jednak niestety nie wystarczyło, by nas całkowicie zachwycić. Zabrakło nam konkretów, czegoś bardziej rzeczywistego i logicznego w tym magicznym, dziwnym świecie, przez co ta książka nie do końca do nas trafiła.

Nie można jej jednak odmówić pięknego, choć pozornie prostego języka, którym od lat autor nas oczarowuje. Mimo, że nie wszystko nam się podobało, „Sąsiednie kolory” skłoniły nas do przemyśleń i dyskusji nawet już po zakończeniu spotkania. Na pewno nie będzie to nasze ostatnie zetknięcie z dziełami Jakuba Małeckiego.

Naszą kolejną lekturą będzie powieść paragrafowa „Wędrówka” Intany Paramadithy. Spotkamy się 7 września o godzinie 15.00.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Odsłony: 474

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły